Noc Kultury w Lublinie

Co roku, w czerwcu odbywa się w LU święto kultury! Miasto ożywa, ludzie płyną jak rzeka niemal każdą ulicą śródmieścia i starego miasta. Wszędzie roi się od wystaw, koncertów, artystycznych instalacji i amatorskich pokazów. Noc wydaje się być za krótka, żeby to wszystko zobaczyć. A jest na co popatrzeć!

Wszystkie wydarzenia, wejściówki na koncerty, do muzeów, podziemnych tras , widokowych tarasów na wieży Trynitarskiej są bezpłatne. Widać to choćby po kilometrowych kolejkach do każdego z tych miejsc.

Noc Kultury

…w tym roku może się pochwalić setkami wydarzeń. My skorzystałyśmy tylko z niewielkiej części, a i tak, mimo tłoku wiele miejsc zachwyciło mnie totalnie. Była droga zrobiona z krawatów, basen ze ścinków gąbek, brama z frędzlami, włóczkowe parasole, wielkie rybki pływające po niebie na ulicy Rybnej, ulice wypełnione zapachem ziół, Alicja z całą swoją krainą czarów, mnóstwo świetnej muzyki.

Jeśli kiedyś będziecie mieli okazję wybrać się do Lublina na początku czerwca- gorąco polecam Noc Kultury! Obiecuję, że będzie na czym oko, ucho, smak i węch zawiesić 🙂