Zawsze jest okazja do czynienia dobra!

Nieuchronnie zbliżam się do moich 35 urodzin.  Mając za sobą tyle doświadczeń nie sądziłam , że do nich dociągnę. A tu proszę! Plany się skrystalizowały, więc mam zamiar przeżyć jeszcze przynajmniej drugie tyle i liczę, że przeszkody, które niewątpliwie jeszcze staną mi na drodze, pokonam z pomocą nabytych już umiejętności lawirowania na krawędzi.

Zawsze jest okazja do czynienia dobra!

I dzisiaj z pomocą przyszedł mi fejsbuk. Widziałam już takie akcje i brałam w nich udział, a teraz mam zamiar wykorzystać fakt, że sama w  niedalekiej przyszłości obchodzę urodziny. 🙂

O co chodzi? O zbiórkę pieniędzy na jakiś szczytny cel! Fejsbuk umożliwia utworzenie takiej zbiórki, daje platformę do przelewu środków i zebraną kwotę przekazuje wybranej przez nas instytucji.

Od dawna śledzę poczynania Fundacji Gajusz  . To niesamowite miejsce wspierające rodziców i dzieci. Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę i zobaczcie ile wspaniałych inicjatyw powstało dzięki nim! Jedna z nich Tuli Luli skradła moje serce! Niedawno poszukiwano wolontariuszy do tego programu –  żałowałam, że nie mieszkam bliżej! Wspaniałą robotę wykonuje też Hospicjum Perinatalne , które umożliwia poród i pożegnanie, z tymi maluszkami, które jak iskierka pojawiają się na tym świecie tylko na chwilę.

Jeśli Ktoś z Was ma fejsbuka i chciałby wesprzeć moją zbiórkę to gorąco zachęcam : KLIK !

Fundację można wesprzeć też w inny sposób- wszystkie szczegóły znajdziecie na ich stronie internetowej! 🙂

A jeśli Wasze urodziny też kiedyś nieuchronnie nadejdą – to może w ramach podziękowania za cud życia dołożycie swoją cegiełkę dla tych, którzy z ogromem empatii i bezinteresowności działają na rzecz innych. Świat stanie się piękniejszy jeśli zamiast tylko przyjmować – damy też coś od siebie.

Zawsze jest okazja do czynienia dobra – ale Wy świetnie o tym wiecie! 🙂