Najlepszy prezent jaki mogę Ci dać!

Przyjaciele to ludzie, dla których staramy się bardziej. Chcemy dać im więcej, podkreślając rzeczami ich wagę w naszym życiu. Każdy podarunek wybieramy z pieczołowitym zacięciem. Przeczesujemy tysiące internetowych stron w poszukiwaniu najbardziej spersonalizowanego prezentu. Dokładamy pisane od serca dedykacje. Wybieramy odpowiedni pakunkowy papier. Dbamy o każdy szczegół, byleby tylko wywołać zachwyt.

Co ja Ci mogę dać?

A gdybyś Ty miała teraz dać najlepszy prezent swojej przyjaciółce, to co by to było?

Kwiaty, których zapach uwielbia? Biżuterię, którą może założyć na wieczorne wyjście? Aniołka do kolekcji? Wspólne zdjęcie, które zawiśnie na ścianie w salonie? Pudełko ulubionych czekoladek?

Co by to było?

Niewiele Ci mogę dać, a jednak mam coś najcenniejszego, czym chciałabym Cię obdarować….

To czas…

Najcenniejszą rzeczą jaką możesz komuś podarować jest Twój czas…

Czas na wspólne rozmowy do świtu. Na radość i oswajanie codziennych trosk. Na wspólne milczenie i trzymanie za rękę, gdy będzie taka potrzeba. Czas na wspólny spacer i ulubioną kawę. Czas, w którego centrum będziesz TY – i nic więcej.

Jesteś dla mnie ważna…

….dlatego chcę dla Ciebie jak najlepiej. Dziś też dam Ci swój czas. Ale nie pójdziemy na kawę. Ani na spacer. Nie obejrzymy nowego filmu w kinie. Nie zabiorę Cię na beztroskie plotki o życiu.

Zabiorę Cię do gabinetu. Gabinetu ginekologa. Na badanie cytologiczne.

O raku wiem wszystko! Ty też wiesz, bo w tych najtrudniejszych chwilach trzymałaś mnie za rękę. Statystyki są nieubłagane, ale można je przechytrzyć. Wystarczy regularnie się badać.

A ponieważ jesteś dla mnie ważna, Twoje życie jest dla mnie ważne….dzisiaj posiedzę pod gabinetem i poczekam na Ciebie.

Czas

Nie wstydzę się być kobietą!

Nie bójcie się gabinetów ginekologicznych. Nie bójcie się badań cytologicznych. Nie bójcie się ich wyników. Ten strach jest nieracjonalny. Regularne badania mogą ocalić życie Tobie i Twojej przyjaciółce. A przecież zależy Wam na dobrym zdrowiu!

Idźcie razem. Pilnujcie się wzajemnie i wspierajcie. Bo najpiękniejszy prezent jaki można dać bliskiej osobie to właśnie czas….i życie.

 

Wpis powstał w ramach Akcji #Nie_Wstydze_Sie_Byc_Kobieta zainicjowaną przez Asię z bloga Mynaswoim. Akcja ma na celu szerzenie informacji o profilaktyce raka szyjki macicy.