Taki Tata to skarb!

Każdy może zostać ojcem, ale nie każdy może zostać Tatą!

Powyższy cytat przewijał mi się od kilku dni przed oczami skłaniając do refleksji. Dzisiaj Dzień Taty.  Od 15 minut siedzę przed czystą stroną, na której nieubłaganie miga kursor, nawołując, żebym wreszcie napisała choć słowo. Za oknem burza, potwornie leje, z największą dokładnością pogoda odzwierciedla mój nastrój. Czekam na tęczę.  Pojawiała się ostatnio po każdej burzy serwując nam piękne widoki z balkonu. Czasem były dwie, jakby niebo chciało nam dodać więcej nadziei tymi kolorami.

Taki Tata to skarb!

Taki, który wkłada słowa, przekaz o szanowaniu ludzi w usta Kena podczas zabawy. Taki, który bez wahania rzuci wszystko i pobiegnie odstraszyć senne koszmary. Taki, który nie boi się rozmawiać na żaden temat, nie boi się pytań, a jeśli nie zna odpowiedzi przekopie bibliotekę, internet, podpyta znajomych, aż w końcu znajdzie rozwiązanie. To taki Tata, do którego można przyjść nawet z największą błahostką, a on potraktuje ją jakby to była sprawa wagi państwowej! Tata Skarb to ten, który pocałunkiem daje nam błogosławieństwo na dobre sny, a rano z czułością zachęca do powitania nowego dnia. Ten Tata nie boi się wyzwań, pokazuje dziecku świat , opowiada zabawne historie, a w przerwie bawi się w chowanego, lub z uśmiechem, bez cienia znudzenia siada na „fotel fryzjerski” dając sobie założyć różową kokardę na głowę. Z największym zaangażowaniem buduje zamki z piasku, wiedząc, że za chwilę zmyje je fala. Taki Tata to opoka bezpieczeństwa, gwarant beztroskiego dzieciństwa, mecenas wszystkich trosk na dorosłość. Taki Tata to Ktoś, kto swoim męstwem gasi kwocze zapędy Mam. Taki Tata to skarb!

Dzień Taty

Dzień Ojca

Dzień Taty

Dzień Taty

Dzień Taty

Dzisiaj święto. Nie przywiązuję wagi do dat i okazji wpisanych sztucznie do kalendarza. Jeśli coś jest warte- świętuję to codziennie. Was też zachęcam. Czas leci nieubłaganie. Niektórzy z naszych bliskich nigdy się nie zmienią, niektórzy niespodziewanie, za szybko odejdą, inni znów z pokorą czekają na to magiczne słowo „dziękuję” za cały włożony trud. Warto dziękować za każde, choćby najmniejsze dobro, nawet codziennie, póki jest ku temu okazja.

Warto pielęgnować piękne relacje, wystawiać je na światło dzienne, pokazywać jako przykład dla innych, którzy gdzieś tam w życiu mocno się pogubili, ciągnąć za sobą swoje dzieci.

Tata to prawdziwy skarb dla dziecka, opoka, biblia życia.  Mam takiego Tatę od 10 lat, moja Córka od zawsze. Dziękujemy im za to codziennie.